Saç ektirmek, detaylarına girildiğinde uçsuz bucaksız bir alan olarak görünmesine rağmen bu sizi korkutmasın. Saç ekimi hakkında genel bilgileri edindikten sonra siz de saç ekim yöntemlerinden hangisinin size uygun olduğuna karar verebilir, bütçenize uygun bir merkez bulabilirsiniz.

düşünceli bir saç ekimi hastası

Başarılı bir saç ekimi operasyonu geçirdikten sonra sosyal ve iş hayatımızda öyle geri dönüşler aldık ki bu süreçte karşılaştığımız zorluklara rağmen “iyi ki girmişiz bu işe” diyoruz.

Saç ektirme maceramızda internetten ilgili kaynakları araştırıp, onlarca hekimle ve sağlık merkezi ile görüştük.

Bu bilgi birikimimizi sizlere saç ekimi hakkında genel bilgiler yazımızda sunmak ve sizlere elimizden geldiğimizce yardımcı olmak istiyoruz. Aşağıda bizim de bu süreçte en çok merak ettiğimiz ve sonrasında cevaplarını tecrübe ettiğimiz sorulara ve kısaca yanıtlarına yer veriyoruz.

Saç Ekimi Nedir Ne değildir?

Saç dökülmesi yaşanan bölgelere, saç sıklığının daha fazla olduğu bölgelerden alınan saçların yerleştirilmesidir.

Greft Nedir Nasıl Hesaplanır?

Saç kökleri ve az da olsa derinin bulunduğu yapıya verilen isimdir. Bu süreçte okuduğunuz her yazıda karşılaşacağınız bir terimi ezberlemenizde fayda var. Operasyon gereken bölgeniz ne kadar geniş ise o kadar fazla sayıda grefte ihtiyacınız var diyebiliriz.

Saç Ekimi Fiyatları Hangi Aralıkta Değişiyor?

Saç ekim fiyatları, kişinin saç ektirmek istediği bölgenin durumu, tercih edilen saç ekim merkezi gibi faktörlere bağlı olarak değişmekle beraber saç ekimi fiyatları 2018 yılı için 4000 – 20000 TL arasında değişmektedir. Bununla beraber daha pahalı olanın daha iyi olmadığını belirtmek isteriz.

Türkiyede Saç Ekimi Doğru Bir Tercih Mi?

Her Taksim meydanına çıktığınızda kafası siyah bandajla sarılı yüzlerce turist görmemizi başka birey açıklıyor olamaz. O yüzden bu sorumuzun cevabı kesinlikle evet. Hem saç ektireyim hem de yurtdışında kısa bir tatil yapayım demiyorsanız Türkiye tam size göre. Hatta biraz daha ileri gidelim, bizce İstanbul bu konunun en iyisi.

En İyi Saç Ekim Yöntemi Nedir?

Buna cevap vermek zor, daha doğrusu uygulanacak saç ekim yöntemi kişinin ihtiyacına ve bütçesine göre değişiyor. FUE ve FUT yöntemleri yaygın olarak tercih ediliyor. DHI saç ekim tekniğinin de son dönemlerde ciddi anlamda popülerliğini arttı. Yöntemler hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

DHI tekniğinin uygulanması

Saç Kestirmeden Traşsız Saç Ekimi Mümkün Mü?

Sosyal fobiniz var veya saç ektirmek için uzun bir tatile çıkamayacaksanız böyle bir kolaylık olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu yöntemin biraz daha zor ve operasyon başarı oranının düşük olduğunu belirtmek isteriz. 

En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisidir?

Bu soruya net bir cevap vermek mümkün olmamakla beraber operasyon için ayırdığınız bütçe ve beklentilerinize göre size uygun olan bir merkezi bulabileceğinize kesinlikle eminiz. 

İzmir Saç Ekimi Konusunda Tercih Edilebilir Mi?

İzmir, İstanbul kadar tercih edilmese de bu konuda çok başarılı klinik ve doktorla sahip bir yer. Hem gitmişken boyoz ve midyeye doymak da kulağa hiç fena gelmiyor.

Saç Ekimi Süresi Ortalama Ne Kadardır?

Operasyon öncesi araştırma süreci günler hatta haftalar sürse bile operasyon 2 ila 10 saat arası sürüyor. Yani maksimum 10 saatte yeni hayatınıza başlamış oluyorsunuz.

Saç Ekimi Ağrılımı, Acı Çekilir Mi?

Hiç ağrı çekmeyeceksiniz desek yalan olur. Operasyon öncesi kullanılan iğneler canınızı biraz yakacak fakat sonrasında anestezi olunduğu için ağrı hissetmezsiniz. Operasyon sonrası ilerleyen süreçte az da olsa ağrı ile karşılaşabilirsiniz. Burada da doktorumuzun verdiği ağrı kesiciler sayesinde fazla bir acı yaşamadan bu süreci atlatabilirsiniz.

Saç Ekimi Kaç Yaşında Yapılmalı?

Kaç yaşında saç ekilir diye merak ediyorsanız eğer tüm değerleriniz normal ise saç ekimi için en uygun yaş 22 yaş ve üstüdür. Fakat saç dökülmeniz durmadan böyle bir operasyona kalkışmanız sizi memnun etmeyen sonuçlar doğurabilir.

Saç Ekimi İçin En Uygun Zaman Nedir?

Operasyon sonrası belli bir süre hassas olacak saç derinizi soğuk ve sıcaktan korumak için ilkbahar ayları uygun bir dönemdir. 

Ekilen Saç Tekrar Dökülür Mü?

Güzel haber şu ki bu sorunun cevabı hayır, yani ekilen saç tekrar dökülmemektedir.

Daha fazlası için: ‘Saç Ekimi Hakkında Genel Bilgiler’ »

Paylaş
Luigi
Türkiye’nin saygın bir üniversitesinin saygın bir bölümünden pek de saygın olmayan bir dereceyle mezun oldu. Babasından kalma seyrek saçlılıktan çok çekti, örselendi, büyük gösterdi, abi çekildi. Ortalama üstünde okur-yazar-gezer, kebap sever, top oynar, maç izler. Bu aralar saç ekimi sonrası değişen hayatının tadını çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here