Saç ekimi cerrahi bir müdahale olup insan sağlığıyla yakından ilgili bir konudur. Bu sebeple hem sağlığımızı korumak hem de arzu ettiğimiz dış görünüşe kavuşmak için dikkatli olmak gerekir. Yüzlerce saç ekim merkezi arasından bütçenize uygun en iyi hizmeti almak için saç ekimi fiyatları hakkında ciddi bir araştırma yapılması gerekir. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere çok fazla sayıda saç ekim merkezleri hem Türkiye’den hem de çoğunluğu Arap ülkelerinden olmak üzere dünyanın dört bir tarafından gelen insanlara hizmet vermektedir. Arz ve talebin bu kadar yüksek olduğu bu alanda en iyi hizmeti en uygun fiyata almak hepimizin hedefi. Bu satırları okuyan ve “saç ektirsem mi acaba?”, “saç ekimi fiyatları ne kadar sorusuyla?” yola çıkan sizlere bu yollardan geçen insanlar olarak deneyimlerimizi anlatmak niyetindeyiz.

sakin bir şekilde saç ektirme operasyonunun tamamlanması

Uygulamayı yapan saç ekim merkezi,saç ekimi fiyatlarını etkileyen faktörlerin en önemlisidir. Bunun yanında kullanılacak olan saç ekim yöntemi, gerekli olan greft sayısı ve kişinin donör bölge uygunluğu da saç ekimi fiyatları için önemli diğer faktörlerdendir. Unutulmamalı ki saç ekim operasyonu tamamıyla kişiye özeldir ve hastanın ihtiyaç ve beklentilerine göre saç ekimi fiyatları değişebilir.

Saç ekimi fiyatları 4 bin TL ile 20 Bin TL gibi çok geniş bir aralıkta değişkenlik gösterir. Burada, bütçesine uygun en iyi hizmeti alarak saç ektirmeyi düşünen kişiye düşen görevleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Birden fazla merkezle görüşün
  • Aynı merkezde tedavi olan insanların yorumlarını okuyun
  • Hangi saç ekim yönteminin kullanılacağını sorun
  • Gerekli olan greft sayısını öğrenin

Saç ekimi yapan birçok merkez uygulama yapılması gereken alanın büyüklüğüne yani kullanılacak greft sayasına göre fiyat belirler. Bununla beraber bazı saç ekim merkezleri de uygulama bölgesine bakmaksızın ortalama bir fiyatını hastalarına sunuyor.

Saç ekimiyle ilgili genel bilgiler için hazırlamış olduğumuz makalemizi okuyabilirsiniz.

SAÇ EKİM FİYATLARI 2018

Ortalama saç ekimi fiyatları 2017 yılında yaklaşık %5-10 artarak şu anki seviyelerine gelmiştir. Kendi internet siteleri üzerinden fiyat listesi bilgisini paylaşan popüler saç ekim merkezlerinin fiyatları aşağıdaki gibidir.

Saç Ekim Merkezi Şehir Greft Sayısı Fiyat
Esteword İstanbul Önemsiz 4800 TL
Kent İzmir 2000 3000 TL
Civaş Klinik Ankara 2500 3500 TL
Armamed İstanbul 3000 6000 TL
Çevre Hastanesi İstanbul 3000 4000 TL
Apex İstanbul 2500 3000 TL
Magic Ankara 3000 4000 TL

Yukarda yer alan tablo en yaygın yöntem olarak kullanılan fue saç ekim fiyatları baz alınarak hazırlanmıştır. Saç ekim yöntemleri ile ilgili daha detaylı bilgi için burdan buyrun.

Greft sayısı saç ekim fiyatını aritmetik olarak artıracağından saç ektirmeyi düşünenlerin kaç grefte ihtiyacı olduğunu tespit etmesi gerekir. Bunu yapmak için birden fazla merkeze gidip sayı alınması faydalı olacaktır.

Fikir vermesi açısından aşağıda resimleri bulunan hastaların yaklaşık kaç greft ekimine ihtiyacı olduğunu belirtmek istiyoruz.

2000 Greft Saç Ekimi

200 greft için fiyat alan bir erkek

3500 Greft Görüntüsü

3500 greft ihtiyacı olan hintli bir aday

8000 Greft Görüntüsü

8000 greft öncesi ve sonrası

Traşsız Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Geleneksel saç ekim yöntemleri kullanılarak yapılan uygulamalarda tüm saçın kazıtılarak traş edilmesi gerekir. Bu da Kurumsal bir şirkette çalışan veya bu konuda sosyal fobisi olan insanlar için bir problem yaratıyor. Bu sebeple son zamanlarda kazıtmadan yani traşsız saç ekim yöntemleri daha popüler hale geldi. Fakat bu yöntemde de greftlerin alınacağı sahada yer alan saçların boyunun kısaltılması gerekir. Traşsız saç ekim fiyatları geleneksel yöntemlerdeki gibi greft sayısına bağlı olup yaklaşık %20 oranında daha pahalıdır.

Daha fazlası için: ‘Saç Ekimi Hakkında Genel Bilgiler’ »

Paylaş
Luigi
Türkiye’nin saygın bir üniversitesinin saygın bir bölümünden pek de saygın olmayan bir dereceyle mezun oldu. Babasından kalma seyrek saçlılıktan çok çekti, örselendi, büyük gösterdi, abi çekildi. Ortalama üstünde okur-yazar-gezer, kebap sever, top oynar, maç izler. Bu aralar saç ekimi sonrası değişen hayatının tadını çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here