Saçlarınız kenarlardan açılmış, alnınız ortaya çıkmış, kafanızın üstünde bozuk paradan daha büyük bir alan açılmışsa iş işten çoktan geçmiş demektir. Eğer saç dökülmesi sizin için ciddi boyutlara ulaştıysa sizleri buraya alabiliriz.

Fakat ufak ufak saçınızın döküldüğünü hissediyor ve saç ekimi yaptırmak istemiyorsanız doğru yerdesiniz. 

saç dökülmesi problemi yaşayan gözlüklü erkek

Saç dökülmesine çözüm bulmak öncelikle saçların neden döküldüğünü anlamaktan geçiyor. Saç dökülmesinin sebebini bulduktan sonra aksiyon almanız daha da kolaylaşacaktır.

Saç Dökülmesinin Sebepleri

Saç dökülmesi erkeklerin bir çoğu için ciddi problem. Yoğun iş yaşamı, stres, kalıtsal özellikler, beslenme alışkanlıkları gibi bir çok sebepten dolayı saçlarımız dökülüyor.

Genetik miras gibi elimizde olmayan, müdahale şansımızın bulunmadığı durumlar olduğu gibi, kansızlık, vitamin eksikliği veya saçlarımıza iyi bakamamamız da saç dökülmesi nedenleri arasındadır.

Genetik miras için maalesef günden güne yastığa ve lavaboya bıraktığınız saç tellerine mahsun mahsun bakmaktan başka bir çare yok. İyi haber şu ki bu dökülmeyi yavaşlatacak yöntemler mevcut. O yüzden umudunuzu hemen kaybetmeyin.

saç dökülmesi başlamış bir erkek

Eğer ailenizde saç dökülmesi sorunu yoksa ama sizin saçlarınız yavaş yavaş eksiliyorsa bu durumun üzerine gitmenizde fayda var.

Saç dökülmesinin en önemli sebepleri demir eksikliği ve kansızlıktır. Ayrıca vitamin eksikliği de başlıca saç dökülme sebeplerinden biridir. Saç dökülmesini dert ediyorsanız ilk iş bir dahiliye doktoruna görünüp kan değerlerinizi kontrol etmelisiniz. Belki de çok basit bir ilaç takviyesiyle saç dökülmenizi durdurabilirsiniz.

Yine dengeli beslenme de saç sağlığı ile yakından ilgilidir. Unutulmamalı ki saç da yaşayan bir organizmadır ve vücudumuzun diğer dokuları gibi vitamin ve minerallere ihtiyaç duyar. Dengesiz bir beslenme saç köklerinin doğru bir şekilde beslenmesini engelleyip saç dökülmesine sebep olur

Şimdi saç dökülmesi çözüm için ip uçlarımıza geçebiliriz.

Saç Dökülmesini Ne Önler

Saç dökülmesi problemine karşı önlem almak için birden fazla yönteminiz olduğunu söylemek isteriz. Bunlar günlük hayat akışınız içinde basit bir kaç değişiklikle yapabileceğiniz şeyler olduğu gibi, erkek saç bakımı için olan ürünleri satın almak veya daha da ileriye gidip profesyonel ellere saçlarınızı teslim etmeniz de mümkün. Bakımlı saçların daha zor döküldüğünü unutmamak gerekir.

Daha fazlası için: Saç Bakımı

Saç Maskesi Hazırlanışı

İnterneti gezindiğiniz zaman onlarca saç bakım maskesi bulmanız mümkün. Bunlar arasından bizim de deneyip sonuçlarından memnun kaldığımız bir tarif mevcut. Bu yöntemle hem saç köklerini besleyecek hem de daha canlı görünen bir saça kavuşmuş olacaksınız. -en azından bizde böyle bir işe yaradı-

Geçelim tarifimize;

Sarımsak Maskesi – Yılan Yağı

Kabukları soyulmuş bütün sarımsakları iyice dövün daha sonra ayrı bir yerde karıştırdığınız yarımşar yemek kaşığı yılan yağı, hint yağı ve zeytin yağını sarımsakların üstüne dökün ve iyice karıştırın. Artık karışımımız hazır.

Elde edilen bu karışımı saç derinize masaj yaparak sürün. Yaklaşık 5 dakika yeterli olacaktır. Sonrasında 1 saat beklemeniz gerekiyor. Tüm işlem tamamlandıktan sonra saçlarınızı karışımdan tamamen arındıracak şekilde yıkayın.

saç maskesi hazırlanışı

Bu yöntemin sağlıklı olduğu kadar kokulu olduğunu da söylemek isteriz. bu sebeple evde geçirmeyi planladığınız bir hafta sonunun cuma akşamında uygulamanızda fayda var.

Sarımsak kokusu sizin için dayanılmazsa eczanelerde satılan saç bakım yağı da işinizi görebilir.

Bioxcin Kullanımı

Saç dökülmesine karşı kozmetik ürünler düşünüldüğünde herhalde akla ilk gelen bioxcin’dir. Son derece yaygın olan bu ürün saç dökülmesini durdurduğu gibi yeni saç çıkmasını da desteklediğini iddia ediyor. Bizim araştırdığımız kadarıyla kullanıcı deneyimleri hiç de fena olmayan bu ürünü sizler de araştırabilir ve kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu ürünü şampuan olarak alabileceğiniz gibi saç serumu olarak da kullanabilirsiniz.

Sonradan uğraşmamanız için ekstra bir bilgi verelim, bioxcin kullanırken eldiven takmanızda fayda var; diğer türlü parmak uçlarınızda sonradan dökmeye efor harcayacağınız minik tüyler çıkabilir.

bioxcin şampuanın saç derisine etkisi

Bunun yanında piyasada fiyatı daha makul saç dökülmesine karşı şampuanların da bulunduğunu belirtmek isteriz.

Saç Bakım Ürünleri

Sadece saç dökülmesini önlemek için kozmetik ürünler kullanmıyoruz. Yağlı saçlara çözüm bulmak için veya kepek sorunumuz var ise de bu ürünleri kullanıyoruz. Yağlı saçlar için veya kepeğe karşı şampuan kullanırken dikkat etmemiz gerekiyor.

Piyasada güvenilirliği onaylanmış ürünlerin kullanılmasında fayda var. Yoksa kepek problemini çözeyim derken saçlarınızdan olabilirsiniz. Yine saçların daha canlı görünmesi ve kolay şekil alması için kullanılan saç kremi tercihinde de saç derisinin nefes almasına izin verecek ürünlerin kullanılması gerekir.

saç bakım ürünlerinin tanıtılması

Son olarak saçların gün aşırı yıkanması, tozlu ortamlara maruz kalınmaması, stres gibi saç dökülmenizi tetikleyecek hallerden uzak durulması saç sağlığınız için faydalı olacaktır.

Paylaş
Luigi
Türkiye’nin saygın bir üniversitesinin saygın bir bölümünden pek de saygın olmayan bir dereceyle mezun oldu. Babasından kalma seyrek saçlılıktan çok çekti, örselendi, büyük gösterdi, abi çekildi. Ortalama üstünde okur-yazar-gezer, kebap sever, top oynar, maç izler. Bu aralar saç ekimi sonrası değişen hayatının tadını çıkarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here